Zajęcia manualne

Zajęcia manualne

Zajęcia manualne

Zabawy manualne dla dzieci w żłobku to wstęp do sprawności manualnej w przyszłości. Sprawność manualna jest niezbędna do podstawowych czynności, tj. prawidłowego trzymania sztućców, kredek, długopisu, ładnego pisania itp. Dodatkowo wszelkie zabawy plastyczne rozwijają  koordynację wzrokowo-ruchową. Z drugiej strony – pobudzają wyobraźnię i uczą wrażliwości na piękno.

Malowanie

Maluchy swoją przygodę z malowaniem zaczynają naturalnie od zabaw jedzeniem przy stoliku:) W żłobku najmłodszym dzieciom proponujemy specjalne farby do malowania palcami, bezpieczne dla dzieci. Na tym etapie doskonale sprawdzają się też kredki pastelowe, które dzieci uwielbiają, gdyż dają szybki efekt.

img-slider-04

 

Lepienie

Dzieci w żłobku uwielbiają lepienie – z ciastoliny, z masy solnej, z piasku kinetycznego. Na początku jest to sama zabawa konsystencją masy, oswajanie się z nią, wciskanie paluszków itp. W następnym etapie zaczyna się wykrawanie kształtów z foremek, robienie kuleczek, wałeczków – po prostu tworzenie (!) Masa jest przyjemna w dotyku i miękka. Lepienie to doskonałe ćwiczenia dla małych rączek.

 

Stempelki

Stemplowanie to ulubiona zabawa wszystkich dzieci – w prosty sposób można uzyskać fantastyczny efekt artystyczny. Oprócz gotowych stempli, doskonale sprawdzają się w tej roli owoce, warzywa, liście, kwiaty, gąbki itp.